Szyby zespolone

    Szyba zespolona jest to zespół składający się co najmniej z dwóch szyb oddzielonych elementem dystansowym na całym obwodzie, połączonych ze sobą z zastosowaniem różnych procesów uszczelniania obrzeży, z hermetycznie uszczelnionymi przestrzeniami między szybami zawierającymi pochłaniacz wilgoci, powietrze lub inne gazy. Ochrona cieplna to podstawowe zadanie szyb zespolonych do okien.

    Szyby ciepłochronne Top-Glas Eco i Eco Plus
Zespolenie ciepłochronne jednokomorowe Top-Glas Eco składa się z dwóch szyb, z których jedna to szyba typu Thermofloat 1,0EN 673 z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych (tzw. powłoką niskoemisyjną). W zespoleniu Top-Glas Eco Plus zastosowano dwie szyby typu Thermofloat 1,0EN 673. W przestrzeniach między szybami znajduje się gaz argon, dodatkowo obniżający współczynnik przenikania ciepła Ug. Przed jego ucieczką chroni gięta w narożach ciepła ramka dystansowa ze stali nierdzewnej o doskonałych właściwościach mechanicznych, uszczelniona na obwodzie dwustopniowo masą plastyczną. Top-Glas Eco i Eco Plus zostały zaprojektowane, aby maksymalnie zmniejszyć efekt przegrzewania. Szyba Top-Glas Eco Plus charakteryzuje się doskonałą wartością g=37% (im niższa wartość g tym lepiej), która do tej pory osiągana była jedynie przez specjalistyczne szyby przeciwsłoneczne, stosowane na fasadach budynków biurowych.

Rodzaj zespolenia Budowa t-Thermofloat [mm] Całkowita przepuszczalność energii słonecznej g[%] Współczynnik przepuszczalności ciepła* Ug [W/m2K] Szerokość pakietu [mm]
Top-Glas Eco 4/16/4T1,0 EN673 z argonem 53 1,0 24
Top-Glas Eco Plus 4T1,0 EN673/16/4/16/4T1,0 EN673 z argonem 37 0,5 44
*dane opracowane na podstawie wymogów EN 673
więcej >>

Szyby z ciepłą ramką dystansową
Dotychczas powszechnie stosowane aluminiowe ramki dystansowe, element niezbędny w szybie zespolonej, przy coraz lepszych wartościach współczynników przewodzenia ciepła ram okiennych i przeszkleń okazały się słabym punktem konstrukcji szyby zespolonej. Aluminium ma znacznie większą zdolność przewodzenia ciepła niż pozostałe części składowe okien. Ramka aluminiowa na obrzeżu szyby jest więc ostatnią drogą nadmiernego przenikania ciepła z pomieszczenia na zewnątrz. Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie ramki dystansowej - zwanej ciepłą ramką, wykonanej ze złożonego materiału izolacyjnego lub stali szlachetnej (nierdzewnej). Zastosowanie "ciepłej ramki" polepsza izolację termiczną na brzegach, co powoduje podwyższenie temperatury szyb w tym obszarze i obniża ryzyko występowania tam czasowej kondensacji pary wodnej.

szyba z ramką aluminiową szyba z ciepłą ramką
więcej >>

źródło: www.press-glas.com

Szyby bezpieczne i ochronne (antywłamaniowe)

Szyby bezpieczne zapewniają ochronę przed zranieniem wszędzie, gdzie ze względu na warunki użytkowania zachodzi niebezpieczeństwo stłuczenia szyby, a ludzie znajdują się w zasięgu odprysku odłamków szkła (szpitale, szkoły, żłobki, witryny sklepów).
Szyby ochronne o zwiększonej odporności na włamanie i atak stosujemy w przypadku, gdy chcemy chronić dany obiekt z jednoczesnym zachowaniem niezmienionej estetyki elewacji (eliminujemy wówczas kraty, okiennice, rolety). Szyby ochronne to szyby warstwowe. więcej >>

Ochrona przed nasłonecznieniem i przegrzewaniem pomieszczeń

Szyby przeciwsłoneczne
Od wielu lat projektanci budynków poszukują nowych materiałów na ich elewacje. Panujący trend do przezroczystych rozwiązań architektonicznych wymusił użycie coraz to większej ilości i rozmaitości szkła. Projektanci potrzebują nowoczesnych rozwiązań w zakresie szkła elewacyjnego, aby zmienić tradycyjne materiały konstrukcyjne na lepsze pod względem jakości, estetyki, lepszego wykorzystania energii oraz łatwiejszego montażu. Odpowiedzią na postulaty nowoczesnej architektury stały się szkła przeciwsłoneczne. Używa się ich głównie w biurach i budynkach użyteczności publicznej, by poprawić estetykę oraz zredukować niepożądane nagrzewanie się pomieszczeń.
Rodzaje. Ze względu na wygląd szkła i jego wpływ na redukcję promieniowania słonecznego można je podzielić na absorpcyjne i refleksyjne. Press - Glas w swojej podstawowej ofercie posiada następujące rodzaje szkieł przeciwsłonecznych:

  • ABSORPCYJNE szkło float, płaskie i przezroczyste, w masie szklanej przebarwione na kolor niebieski, brązowy, szary lub zielony, stosowane w celu zmniejszenia przenikania do wewnątrz pomieszczeń energii słonecznej. Szkło to może być stosowane jako pojedyncze lub zespolone.
  • REFLEKSYJNE szkło float, płaskie i przezroczyste, w masie szklanej przebarwione na kolor niebieski, brązowy, szary oraz zielony lub bezbarwne, powlekane tlenkiem metalu celem uzyskania właściwego efektu odbicia, kontrolowania nasłonecznienia pomieszczeń oraz ograniczenia przenikania do nich energii słonecznej. Szkło to może być stosowane jako pojedyncze lub zespolone w zależności od rodzaju powłoki.
  • SELEKTYWNE szkło float, płaskie i przezroczyste, bezbarwne lub przebarwione w masie szklanej na kolor niebieski, brązowy, szary oraz zielony, wielokrotnie powlekane tlenkami metalu celem uzyskania właściwego efektu odbicia, kontrolowania nasłonecznienia pomieszczeń oraz ograniczenia przenikania do nich energii słonecznej, jak również zapewnienia wysokiej ciepłochronności. Szkło to może być stosowane wyłącznie jako zespolone.
więcej >>

źródło: www.press-glas.com

Climaplus 4S
SGG Climaplus 4S łaczy funkcje zwiększonej izolacji termicznej, ochrony przeciwsłonecznej oraz przepuszczalności naturalnego światła słonecznego. Całkowita naturalność kolorystyczna szkła predestynuje je do wielu zastosowań w budownictwie, zarówno w nowobudowanych, jak i remontowanych obiektach. Nadaje się idealnie do okien, werand i elewacji nasłonecznionych w budownictwie mieszkaniowym oraz w budynkach użyteczności publicznej.

    Zalety:
  • doskonała izolacja termiczna w zimie, ograniczenie nagrzewania pomieszczeń latem,
  • przepuszczajność światła 71%, odbicie światła 12%, solar faktor g 42%. Współczynnik U 1,1W/m2K,
    Ograniczając dwukrotnie dostęp bezpośredniego promieniowana słonecznego SGG CLIMAPLUS 4S zapewnia latem:
  • podwyższenie komfortu dzięki utrzymaniu przyjemniejszej temperatury we wnętrzu (bez konieczności zakladania dodatkowych osłon na okna),
  • pełne wykorzystanie światła naturalnego bez nadmiernego nagrzewania pomieszczeń,
  • ograniczenie przepuszczalności promieniowania UV
  • ograniczenie kosztów klimatyzacji.

źródło: www.saint-gobain-glass.com

Szyby dźwiękochłonne

Ochrona przed hałasem jest jednym z ważniejszych problemów naszego życia. Warunkiem zapewnienia właściwego komfortu, a czasami wręcz zamieszkania w danym pomieszczeniu, jest zapewnienie niskiego poziomu hałasu. Odczucie hałasu w pomieszczeniu podlega następujacej zasadzie: jeżeli poziom hałasu w pomieszczeniu zmniejszy się o 10 dB w stosunku do tego jaki jest na zewnątrz, to odnosi się wrażenie, że jest on połowę mniejszy. Ochrona przed hałasem musi być stosowana wszędzie tam, gdzie nie można zlikwidować źródla hałasu. W takich przypadkach mamy do czynienia z zespolonymi szybami dźwiękochłonnymi.
Budowa. Zestawy dźwiękochłonne są zbudowane w oparciu o asymetrię szyb, ich elastyczne połączenia oraz zastosowanie gazów tłumiących w przestrzeni między szybami. Szyby zespolone, w zależności od ich konstrukcji, osiągają izolacyjność akustyczną w granicach Rw=28-53 dB. Wybierając właściwą izolację dźwiękową należy każdorazowo określić źródło hałasu. więcej >>

źródło: www.press-glas.com

Szyby ze szkłem ornamentowym

Panujący trend do przezroczystych rozwiązań architektonicznych wymaga od szkła, jako dekoracyjnego materiału budowlanego, by doskonale przepuszczało światło będąc jednocześnie nieprzezroczystym. Odpowiedni dobór struktury szkła daje nam możliwość wzmacniania lub osłabiania stopnia przezroczystości. więcej >>

źródło: www.press-glas.com

Szyby ze szprosami wewnętrznymi

Szprosy są dostępne w szerokiej gamie kolorów RAL, także dwubarwne, w szerokościach 8, 18, 26 i 45 mm. Szprosy mogą być gięte w łuki lub koła, można je również łączyć pod różnymi kątami. Podział szyby zespolonej szprosami jest wykonywany każdorazowo na indywidualne życzenie klienta. więcej >>

źródło: www.press-glas.com
do góry